Start Kontakt Länkar

Kalender
Ungdom
Resultat
Arkiv
Klubbar
Schackfyran
Styrelse
Blanketter




 

Göteborgs Schackförbund

Knatterallyt 0506
*De fem bästa resultaten räknas
*De tio bästa spelarna från Göteborgs distrikt i varje åldersgrupp är kvalificerade för knatte-DM:s A-final 1-2 april.
*Om två eller flera spelare kommer på samma poäng avgör bästa enskilda resultat, därefter näst bästa, osv.
  FÖDDA 1993   RALLYP MC VK MP HO MS MK # TOT
1 Harald Berggren Torell MAN 47,5 5,5 6 12,5 11 6 12 6 53
2 Martin Quintans MAJ 33 4,5 4 10,5 7 5 6 6 37
3 Emil Sjöholm MAN 22,5 4   10   5 3,5 4 22,5
4 Arvin Bahmani MAN 16,5     6,5   4,5 5,5 3 16,5
5 Isak Asplund MAJ 16   3 5,5   3 4,5 4 16
6 Lukas Samuelsson MÖL 13,5 3   7,5     3 3 13,5
7 Anton Glans ALI 5       5     1 5
8 Joel Jerkin MAN 4,5           4,5 1 4,5
9 Robin Westin Björnbäck LUN 4,5       2 2,5   2 4,5
10 Gustav Ljungberg MAN 4 4           1 4
  Thomas Trägårdh MAN 4       4     1 4
Oscar Johansson MAN 4         4   1 4
13 Andreas Persson KAM 2 2           1 2
  Johanna Tolly   2         2   1 2
  Ottilia Wester MAN 2           2 1 2
16 Emmanuel Bengtsson KAM 1     1       1 1
17 Hedda Mannhard   0         0   1 0
                     
  FÖDDA 1994   RALLYP MC VK MP HO MS MK # TOT
1 Erik Persson MAN 38,5 5 5,5 7,5 8,5 4,5 12 6 43
2 Alexander Holzmann-Ekholm MAJ 36,5 5,5 3 7,5 9,5 4,5 9,5 6 39,5
3 Johannes Almer MÖL 26,5 3 4,5 4 6 3,5 8,5 6 29,5
4 Ludvig Alnevall MÖL 25 4 5 4,5   5 6,5 5 25
5 Johan Fogelmark MÖL 17 4   4,5   4 4,5 4 17
6 Aron Hansson MAN 16 4 3     4 5 4 16
7 Edvin Hägg MAN 11,5       4   7,5 2 11,5
8 Ivar Svensson MAN 10,5 2,5     4 4   3 10,5
9 Kathrin Muweke LUN 9,5       2,5 3 4 3 9,5
10 Adam Sköldberg MAN 7   4 3       2 7
11 Anton Kerf KUN 6         3 3 2 6
12 Sara Bendrioua LUN 5 3       2   2 5
13 Love Planhammar   4,5         2 2,5 2 4,5
14 Gillis Holgersson ALI 4       4     1 4
  Christoffer McFie ALI 4       4     1 4
  Gustav Sannfrisson ALI 4       4     1 4
17 Ivar Järnberg MAN 3     3       1 3
  Rami Sheik   3         3   1 3
  Max Boström   3         3   1 3
  Attila Lärkefjord   3         3   1 3
21 Malin Flyckt MAN 2       2     1 2
  Hamza Hadric MAN 2           2 1 2
  Malte Widestrand   2       2     1 2
  Oskar Sjöbeck   2           2 1 2
  Anton Gunnarsson MAN 2         2   1 2
                     
  FÖDDA 1995   RALLYP MC VK MP HO MS MK # TOT
1 Jessica Bengtsson MAN 45 6,5 7 9,5 11 6 11 6 51
2 Philip Blom ÖRG 30,5 3,5 5,5 4,5 8 5,5 7 6 34
3 Louise Segerfelt ÖRG 29 5   7 7 5,5 4,5 5 29
4 Daniel Skorczynski MAN 20   4,5 2 6   7,5 4 20
5 Viktor Lundmark MAN 17,5 4,5   4,5   3,5 5 4 17,5
6 Julia Wihlborg MÖL 17,5 2 4 3 3,5 4 3 6 19,5
7 Marco Helin LUN 17 2,5   4 3 3,5 4 5 17
8 Jakob Ohlson ÖRG 17 2,5 3 3 3 4 4 6 19,5
9 Alexander Karlsson MAN 16   4 3 5 4   4 16
10 Patrik Andrén KUN 15,5   5   6 4,5   3 15,5
11 Dennis Ukic MÖL 14,5 3   4   3,5 4 4 14,5
12 Jakob Runestam MAN 13,5 3   3   3 4,5 4 13,5
13 Henrik Hedström MAN 12,5 4       4 4,5 3 12,5
14 Subhi Arabou MAN 11 3   4 4     3 11
15 Carl Laurell MAN 10 3   3     4 3 10
16 Mattias Eriksson KUN 9,5 4,5 5         2 9,5
17 Adrian Bergman MAN 9   1,5   2,5 2,5 2,5 4 9
18 Neda Farhand MAN 8   2   2   4 3 8
19 Miriam Svensson MÖL 7 1,5 2,5     3   3 7
20 Mikael Otrel LUN 5       3 2   2 5
  Simon Rydén KAM 5 2         3 2 5
22 Thomas Enghult MAN 4   4         1 4
  Max Falck Backström MAJ 4           4 1 4
24 Mehran Shakerinava MAJ 3,5           3,5 1 3,5
25 Pontus Haglund MAJ 3           3 1 3
  Steven Djordjic MAN 3           3 1 3
  Alex Haglund   MAJ 3           3 1 3
28 Simon Gustavsson   2,5         2,5   1 2,5
  Edward Kullberg MAN 2,5         2,5   1 2,5
  Pedram Khadem MAN 2,5           2,5 1 2,5
  Elliot Ekblad MAJ 2,5           2,5 1 2,5
  David Udén KAM 2           2 1 2
33 Ava Zakizadeh LUN 1,5       1,5     1 1,5
34 Samuel Molin MAN 1           1 1 1
  Elias Onami MAN 1         1   1 1
                     
  FÖDDA 1996   RALLYP MC VK MP HO MS MK # TOT
1 Simon Nordensson ÖRG 22 4 3 4 4 5 5 6 25
2 Daniel Jacobsson KUN 19,5 5,5 5   4   5 4 19,5
3 Isak Ungerfält MAN 16,5 3,5 2 3 3,5   4,5 5 16,5
4 Lukas Thell MAN 13,5     6 3,5 4   3 13,5
5 Theodor Collin MAN 13,5   3,5   5   5 3 13,5
6 Oskar Gustafsson KUN 13 4 3       6 3 13
7 Robert Fredén ÖRG 12,5 2,5 2 2,5 2,5 3   5 12,5
8 Hannes Thell MAN 12     3,5 3,5 5   3 12
9 Emma Blom ÖRG 12   2,5   2 4,5 3 4 12
10 Joar Hellqvist MAN 11     3 4   4 3 11
11 Nickrad Kavoosi MAN 11   2   3 2 4 4 11
12 Shawnee Waters MAN 10,5     5     5,5 2 10,5
13 Martin Kroon MAN 10,5   3,5 2   4 1 4 10,5
14 Stina Carlsson MÖL 10   2,5     4,5 3 3 10
15 Oscar Steen KUN 9,5 4,5     5     2 9,5
16 Ole Fredriksen   7,5         3,5 4 2 7,5
17 Jesper Knapp MAN 7,5     2,5   3 2 3 7,5
18 Ruben Sandström MAN 7 4 3         2 7
19 Malin Eriksson KUN 6,5 2,5 4         2 6,5
  Henrik Olausson MAN 6,5     2,5     4 2 6,5
21 Gustav Johannesson MAN 4     4       1 4
  Benjamin Östlund Ullman MAN 4           4 1 4
  Nicolai Rostefors MAN 4           4 1 4
  Joel Näslund MAN 4           4 1 4
  Marcus Andersson MAN 4           4 1 4
  Aldo Schadewitz MAN 4           4 1 4
  Alex Nitsche MAN 4           4 1 4
  Zackarias Parr   4           4 1 4
  Axel Liljendal   4           4 1 4
30 Darin Bahmani MAN 3,5         3,5   1 3,5
  Joar Johansson MAJ 3,5           3,5 1 3,5
  Emil Dabrowski MAN 3,5           3,5 1 3,5
  Carl Bygren   3,5           3,5 1 3,5
34 Fredde Addison MAN 3       3     1 3
  William Almér MAN 3           3 1 3
  Delroy Gonzalez Minott   3           3 1 3
37 Simon Höscher   2,5         2,5   1 2,5
38 Andreas Eriksson MAN 2,5     0,5     2 2 2,5
39 Sebastian Lindholm   1,5           1,5 1 1,5
  Philip Gefvert MAN 1,5           1,5 1 1,5
                     
  FÖDDA 1997   RALLYP MC VK MP HO MS MK # TOT
1 Simon Wigemo MAN 32 6 6 6 7 5,5 7 6 37,5
2 Filip Johansson MÖL 26 5 5,5 4,5 5 4 6 6 30
3 Isak Djudja LUN 25 4   5 5 6 5 5 25
4 Gabriel Svorono MAN 22 5 4 3 5   5 5 22
5 Erik Sande MÖL 21 3,5 4 5 3 5,5   5 21
6 Jakob Johansson MÖL 18 4 4 3,5 3 3,5   5 18
7 Alexander Tornemo Thorén MÖL 17,5 3 4 3,5 3   4 5 17,5
8 Robin Nilsson MAN 17   2,5 3,5 2 4 5 5 17
9 Daniel Abrahamsson KUN 15 5 5       5 3 15
10 Andreas Fors MÖL 15 3     4 4 4 4 15
11 Teodor Bergman MAN 11,5   3   3 3,5 2 4 11,5
12 Kristian Nilsson MÖL 11 2,5   4     4,5 3 11
13 Nils Jutblad MAN 11   1,5 2,5   3 4 4 11
14 Amir Arabou MAN 10,5 2   4,5 4     3 10,5
15 Marco Limeta ÖRG 9,5 3   3,5     3 3 9,5
16 Olle Bjurö MÖL 9 2     4 3   3 9
17 Adrian Rossing MÖL 9   2,5 1 2,5   3 4 9
18 Jacob Lundin MÖL 7 1   3   3   3 7
  Johan Kewenter MÖL 7 1   3     3 3 7
20 Pedram Shakarinawa MAJ 5,5           5,5 1 5,5
21 Axel Johansson MÖL 5,5         3,5 2 2 5,5
22 Alf Klaar MAN 5           5 1 5
  Kristian Eliasson MAN 5           5 1 5
  Lawrence Jörgensen MAN 5           5 1 5
25 Klara Carlström MÖL 4,5     4,5       1 4,5
26 Noel Waters ANN 4           4 1 4
  Oliver Ekdahl MÖL 4         1,5 2,5 2 4
28 Simon Pettersson-Fors KUN 3,5 3,5           1 3,5
  Emrik Malmström ALI 3,5       3,5     1 3,5
  Noel Danielsson   3,5           3,5 1 3,5
  Johannes Rorsman   3,5           3,5 1 3,5
  Ran Li MAN 3,5           3,5 1 3,5
33 Simon Balby KÄR 3           3 1 3
  Fredrik Olausson   3           3 1 3
  Sverker Klaar   3           3 1 3
  Taraz Zare MAN 3           3 1 3
  Simon Ekdahl MÖL 3         1,5 1,5 2 3
38 Zacharias Lifmark KAM 2,5           2,5 1 2,5
  Andreas Linger MAN 2,5           2,5 1 2,5
  Anthony Kalcic   2,5           2,5 1 2,5
  Jonathan Muistama MAN 2,5           2,5 1 2,5
42 Philip Peterson   2           2 1 2
  Fredrik Lorentzon   2           2 1 2
  Hannes Marklund MAN 2           2 1 2
  Aria Tarkeshi MAN 2         2   1 2
46 Johannes Palmby MAN 1,5           1,5 1 1,5
  Pouya Shriva Soukhan MAN 1,5           1,5 1 1,5
  Leo Wartunian KAM 1,5           1,5 1 1,5
  Max Lifmark KAM 1,5           1,5 1 1,5
50 Alexander Garhib LUN 1       1     1 1

 

 
Göteborgs Schackförbund, Vegagatan 20, 413 09 Göteborg
031-244715