Start Kontakt Länkar

Kalender
Ungdom
Resultat
Arkiv
Klubbar
Schackfyran
Styrelse
Blanketter



 

Göteborgs Schackförbund

DM Klass II:2 2003
KLASS II:2 Klubb Ranking Antal Vinst Remi Förlust Poäng
1 Ingvar Gummesson SK Kamraterna 1710 8 6 1 1
2 John Löwenadler Mölndals SK 1535 8 4 4 0 6
3 Håkan Warston SS Manhem 1535 8 4 2 2 5
4 Julia Almer Mölndals SK 1728 8 4 2 2 5
5 Thomas Thornfält  Majornas SS 1590 8 4 1 3
6 Morten Pedersen SS Manhem 1600 8 4 1 3
7 Henrik Boustedt SK Kamraterna 1470 8 1 2 5 2
8 Elmer Eliasson Mölndals SK 1378 8 1 2 5 2
- Jesper Liljedahl Mölndals SK 1487 diskvalificerad
           
Rond 1  Morten Pedersen 1600 Henrik Boustedt 1470 1-0
(17/2) Thomas Thornfält 1590 John Löwenadler 1535 remi
  Jesper Liljedahl 1487 Elmer Eliasson 1378 0-1 wo
  Håkan Warston 1535 Ingvar Gummesson 1710 0-1
  Julia Almer 1728     FRI
Rond 2  Julia Almer 1728 Morten Pedersen 1600 0-1
(24/2) Elmer Eliasson 1378 Håkan Warston 1535 remi
  John Löwenadler 1535 Jesper Liljedahl 1487 1-0
  Henrik Boustedt 1470 Thomas Thornfält 1590 1-0
  Ingvar Gummesson 1710     FRI
Rond 3  Thomas Thornfält 1590 Julia Almer 1728 0-1
(3/3) Jesper Liljedahl 1487 Henrik Boustedt 1470 remi
  Håkan Warston 1535 John Löwenadler 1535 remi
  Ingvar Gummesson 1710 Elmer Eliasson 1378 1-0
  Morten Pedersen 1600     FRI
Rond 4  Julia Almer 1728 Jesper Liljedahl 1487 1-0
(10/3) Morten Pedersen 1600 Thomas Thornfält 1590 0-1
  John Löwenadler 1535 Ingvar Gummesson 1710 1-0
  Henrik Boustedt 1470 Håkan Warston 1535 0-1
  Elmer Eliasson 1378     FRI
Rond 5  Jesper Liljedahl 1487 Morten Pedersen 1600 0-1 wo
(17/3) Håkan Warston 1535 Julia Almer 1728 1-0
  Ingvar Gummesson 1710 Henrik Boustedt 1470 1-0
  Elmer Eliasson 1378 John Löwenadler 1535 0-1
  Thomas Thornfält 1590     FRI
Rond 6  Julia Almer 1728 Ingvar Gummesson 1710 remi
(24/3) Morten Pedersen 1600 Håkan Warston 1535 0-1wo
  Thomas Thornfält 1590 Jesper Liljedahl 1487 1-0
  Henrik Boustedt 1470 Elmer Eliasson 1378 remi
  John Löwenadler 1535     FRI
Rond 7  Håkan Warston 1535 Thomas Thornfält 1590 0-1wo
(31/3) Ingvar Gummesson 1710 Morten Pedersen 1600 1-0
  Elmer Eliasson 1378 Julia Almer 1728 0-1
  John Löwenadler 1535 Henrik Boustedt 1470 1-0
  Jesper Liljedahl 1487     FRI
Rond 8  Julia Almer 1728 John Löwenadler 1535 remi
(7/4) Morten Pedersen 1600 Elmer Eliasson 1378 1-0
  Thomas Thornfält 1590 Ingvar Gummesson 1710 0-1
  Jesper Liljedahl 1487 Håkan Warston 1535 0-1 wo
  Henrik Boustedt 1470     FRI
Rond 9  Ingvar Gummesson 1710 Jesper Liljedahl 1487 1-0
(28/4) Elmer Eliasson 1378 Thomas Thornfält 1590 0-1
  John Löwenadler 1535 Morten Pedersen 1600 remi
  Henrik Boustedt 1470 Julia Almer 1728 0-1 wo
  Håkan Warston 1535     FRI

 

 
Göteborgs Schackförbund, Vegagatan 20, 413 09 Göteborg
031-244715